Miks hoonele vihmaveesüsteem ?

Vihmaveesüsteem kaitseb maja välisseinu veekahjustuste eest suunates sadevee ühtlaselt hoonest eemale. Vihmaveerennid on oluline investeering, mis on väärt pikenenud hoone eluiga.

Vihmaveesüsteemi eelised

Vihmaveesüsteem ei ole sugugi luksustoode, mis loob majale visuaalselt tervikliku ilme vaid vihmavee äravoolutorude paigaldamise kasuks räägivad mitmed eelised:

  • Pikendab hoone eluiga
  • Juhib sadevee seintest eemale
  • Kaitseb fassaadi niiskusekahjustuste eest
  • Kaitseb vundamenti niiskusekahjustuste eest
  • Annab hoonele tervikliku ilme

Vihmaveesüsteemi paigaldamine

Vihmaveesüsteemi paigaldamine on lihtne tänu kokkusobivatele süsteemi osadele. Vihmaveesüsteem koosneb rennist, torudest, allatulepõlvedest, suudmest ja kinnititest. Süsteemi paigaldamisel tuleb jälgida, et äravoolutorude arv suudaks katusele koguneva vee piisavalt kiiresti maapinnani juhtida. Veerennide pikkus ja allatulekute arv sõltub hoone suurusest ja katuse kujust. Üldiselt paigaldatakse vihmavett alla juhtivad torud maja nurkadesse ja vajadusel akende vahele. Kindlasti on oluline meeles pidada, et paigaldatud vihmaveesüsteemi peab ka regulaarselt puhastama.

Eriti järskude katuste puhul, kus renni kõrgust minimaalselt katuse mõttelisest pikendusjoonest rohkem kui 20mm kõrgemale tõsta pole võimalik. Sellisel juhul tuleb renn tõsta minimaalsele kõrgusele kust veed renni jookseksid ja kindlasti tuleb sellisel juhul kasutada lumetõket kogu renni ulatuses.

 

Erinevad vihmaveesüsteemid

Vihmaveesüsteeme on reeglina saada kahte tüüpi: kandiline ja ümar. Sisuliselt ei erista kandilist ja ümarat renni teineteiste ükski funktsionaalne omadus, küll aga saab klient valida hoonega visuaalselt paremini sobiva süsteemi.

Vihmaveerennid on valmistatud terasplekist ning kaetud  kvaliteetse PUR pinnakattega. Terasest vihmaveetorud on meie kliimas kõige sobilikumad pidades vastu lumeraskusele  ning suurtele temperatuurikõikumistele. Vihmaveesüsteemid valmistatakse vastavalt kliendi mõõtudele ning värvikataloogist valitud värvile.