Aitame valida teraskatust

Sobiva katuseprofiili valimine

Katuseprofiili valimisel tuleb eelkõige arvestada katuse kaldega, mis seab profiili valikule tehnilised piirangud. Madalama kalde puhul on oluline, et vihmavesi saaks katuselt ära voolata, mistõttu peab profiil olema laia põhjaga. Suurem kalle lubab rohkem mustrit kasutada.  Lamekatus eeldab valtspleki või trapetsprofiili kasutamist. Trapets- , klassik- ja valtsprofiil sobib ka väiksema kalde puhul, kui katuse kalle on 5°–8°. Kiviprofiil eeldab vähemalt 11° kallet.

Katuseprofiil kaitseb hoone katust

Katuseprofiil moodustab suure osa hoone pinnast kujundades maja välisilmet ning kaitstes samal ajal aluskonstruktsioone niiskuse eest. Katuseprofiilide ülesanne on juhtida katuselt vesi ära, kaitsta aluskonstruktsioone niiskuse eest ning hoida neid hoone eluea jooksul kuivana. Peale selle, et katus peab täitma oma funktsiooni, annab see väga suure panuse ka hoone üldmuljesse. Seega tuleb katuseprofiili valikul lähtuda nii tehnilistest kui ka visuaalsetest kriteeriumitest. Lamedale katusele saab paigaldada valts- ja trapetsprofiili aga kiviprofiil eeldab suuremat kallet u. 11°.  Katuseprofiilid tarnitakse kliendile soovitud pikkuses ning laiast profiilivalikust leiab sobiliku kattematerjali igat tüüpi hoonetele. Profiile on võimalik tellida erinevate pinnakatetega ja kõigis RR-kataloogi toonides. Katuseprofiilid on kerged ja kiirelt paigaldatavad.

Katuseprofiili valimisel on oluline lähtuda nii katuse kaldest kui hoone üldmuljest.

4 tüüpi katuseprofiile

Katuseprofiilid jagunevad neljaks:

  • Trapetsprofiil – Kõige soodsam katuseprofiili materjal. Sobib sirgjoonelise ja lihtsa kuju tõttu nii elamute kui tööstus- ja ärihoonete katuste katmiseks. Valida saab erinevate kõrgustega profiilide vahel. Seejuures võivad erinevate tootjate profiililainete mustrid erineda. 
  • Kiviprofiil – Kiviprofiili iseloomustab traditsiooniline katusekivi muster, mis sobib viilkatusega eramutele ja ühiskondlikele hoonetele. Kiviprofiil on hinnatud katusekatte materjal tänu esinduslikule välimusele ja lihtsale paigaldusele.
  • Klassikprofiil – Välimuselt valtsprofiili meenutav katusekatte materjal kuid erinevalt valtsprofiilist Klassiku ühendusi ei valtsita vaid kinnitatakse kruvidega. Klassikprofiil loob hoonetele klassikalise väljanägemise.                                                                
  • Valtsprofiil – Väga veekindel profiil, mida on võimalik kasutada ka lamekatustel tänu sirgjoonelisele ja lamedale pinnale. Lisaks kinnitatakse profiil spetsiaalsete klambritega, kõik liited ühendatakse valtsimise teel, mis tagab veekindluse.